FOTOGRAFIA & MALARSTWO. Copyright © JOANNA MARIA RYBCZYŃSKA. All photos on this site are protected by copyright laws.
HOME  
O AUTORCE  
KONTAKT  
KSIĘGA GOŚCI  
F O T O G R A F I A  
CYKLE FOTOGRAFICZNE  
FOTOGRAFIE POJEDYNCZE  
M A L A R S T W O  
PASTELE  
WYDARZENIA  
SPRZEDAŻ  
LINKI  
 
   Share to Facebook Share to Twitter Share to Google Plus Add ThisArtystka prowadzi także spotkania autorskie i indywidualne warsztaty. W 2011 na spotkaniu autorskim "Realność nieoczywista" w SDK w Warszawie zaprezentowała sześć pokazów multimedialnych, zawierających wybrane prace z ostatnich ośmiu lat twórczości fotograficznej.

Rybczyńska działała również na rzecz środowiska fotograficznego.
W 2009 roku została Sekretarzem zarządu krajowego Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej. W 2009 roku zaprojektowała graficznie i wykonała dla Fotoklubu RP oficjalną stronę internetową, a następnie została mianowana Redaktorem Naczelnym tego serwisu i prowadziła go aż do końca 2011 roku. Od 2012 zrezygnowała z funkcji ze względu na stan zdrowia.

W 2010 roku Fédération Internationale de l'Art Photographique w Paryżu nadała jej międzynarodowy tytuł artysty Artiste FIAP (AFIAP), a w 2011 otrzymała tytuł wybitnego artysty Excellence FIAP (EFIAP).

Za dotychczasowy dorobek w dziedzinie fotografii została uhonorowana w 2012 roku złotym medalem "Za fotograficzną twórczość".

Prace Rybczyńskiej znajdują się w muzeum fotografii Musée de l'Elysee w Lozannie /Szwajcaria/ i zbiorach prywatnych.


  O AUTORCE:   BIOGRAFIA   CZ.2 Page Rank stat4u

  Joanna Maria Rybczyńska - artysta fotograf, malarka. Laureatka ponad 40. nagród i wyróżnień za twórczość fotograficzną, przyznanych jej w 12 krajach Europy oraz w USA. W 2008 roku, jako pierwsza i jedyna do tej pory osoba z Polski, otrzymała nagrodę na jednym z największych konkursów fotograficznych na świecie "The AL-THANI Award For Photography", odbywającym się w Austrii. Posiada w swym dorobku m.in. 5 złotych medali (Wielka Brytania 2009, Serbia 2008, Chorwacja 2008, Austria/Katar 2008), 2 srebrne medale (Serbia 2011, Polska 2008), 3 brązowe medale (USA 2010, Finlandia 2010, Serbia 2009), drugą nagrodę za fotografię kreatywną (Belgia 2010). Wzięła udział w ponad 120 zbiorowych wystawach fotograficznych w ponad 20 krajach Europy, w USA, Kanadzie, Argentynie, Australii, Indiach, Chinach, Tajwanie, Republice Południowej Afryki. A jej pastele eksponowane były na odbywających się pod patronatem UNESCO, Międzynarodowych Wystawach Współczesnych Pastelistów Europejskich EUROPASTEL we Włoszech (2002) i Rosji (2003).